Покинутий світ
Всім привіт!
2️⃣6️⃣ квітня – Міжнародний день пам’яті жeртв радіаційних аварій і катастроф, річниця вибуху четвертого реактора Чорнобильської атомної електростанції.
Минуло 39 років… Сьогодні – роковини трагедії, що сталася на Чорнобильській АЕС. Вона зруйнувала тисячі доль, а наслідки аварії бачимо ми і будуть бачити наступні покоління.
Важливо пам`ятати: Чорнобиль міг знести всю Європу, якби не троє українських героїв, подвиг яких не можна забувати… Троє добровольців - Олексій Ананенко, Валерій Беспалов і Борис Баранов. Вони, люди зі спеціальною освітою, інженери, уявивши наслідки, були готові пожертвувати власними життями заради того, щоб врятувати людей і країну. Чоловіки попрощалися з колегами, вдягнули спорядження і занурилися в смертоносний басейн. Їхнє завдання полягало в тому, щоб відкрити запірні клапани і залити розплавлений матеріал активної зони реактора водою. Завдяки їхнім відчайдушним зусиллям, вдалося уникнути повторного вибуху.
В картинках до публікації:
■ Інженери: Олексій Ананенко, Валерій Беспалов і Борис Баранов.
■ Пам'ятний знак Криворіжцям — учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Встановлений у 2008 році в Саксаганському районі.
■ В 1996 році Національний банк України випустив срібну пам'ятну монету, присвячену 10-й річниці аварії на Чорнобильській атомній електростанції — найбільшій техногенній катастрофі в історії людства.
Катастрофа продемонструвала людству наслідки діяльності людини та нагадала про всепланетну відповідальність. А людство зрозуміло свою незахищеність. Чорнобиль став німим докором минулого й болючою пересторогою для майбутніх поколінь.
Час летить. Наступного року ювілейні роковини… Розповідаємо, читаємо, вивчаємо, згадуємо і дякуємо. Скільки б не минуло часу.